مطالب مهم

» مطالب خواندنی » باور های غلط در رابطه زناشویی زوجین
 143 بازدید

باور های غلط در رابطه زناشویی زوجین

در نظر بسیاری از افراد یک رابطه زناشویی موفق ویژگی‌های خاصی دارد اما این ویژگی‌ها گاهی فقط باورهای نادرستی هستند که تکیه به آنها می‌تواند باعث نارضایتی و حتی ناتوانی جنسی شود… شناخت این باورها به شما کمک می‌کند یک رابطه زناشویی موفق داشته باشید…   رابطه جنسی با دخول کامل !!  در یک رابطه […]

باور های غلط در رابطه زناشویی زوجین

در نظر بسیاری از افراد یک رابطه زناشویی موفق ویژگی‌های خاصی دارد اما این ویژگی‌ها گاهی فقط باورهای نادرستی هستند که تکیه به آنها می‌تواند باعث نارضایتی و حتی ناتوانی جنسی شود…
شناخت این باورها به شما کمک می‌کند یک رابطه زناشویی موفق داشته باشید…

 

رابطه جنسی با دخول کامل !!

 در یک رابطه زناشویی حتما باید دخول انجام شود. اصطلاح «رابطه جنسی کامل» این تصور را ایجاد می‌کند که رابطه زناشویی بدون دخول، ناکامل است. این تصور اشتباه است. برخی تصور می‌کنند دخول باعث رسیدن به اوج لذت جنسی در زن می‌شود اما برای بسیاری از زنان دخول به تنهایی باعث رسیدن به ارگاسم نمی‌شود.

 

نعوظ

 بدون نعوظ، رابطه زناشویی امکان پذیر نیست. بسیاری از افراد فکر می‌کنند در صورتی می‌توان یک رابطه زناشویی را آغاز کرد که نعوظ صورت گرفته باشد در حالی که نعوظ فقط بخشی از رابطه زناشویی است.

 

مدت زمان رابطه زناشویی!!

 رابطه زناشویی (رابطه جنسی) کوتاه، ناامیدکننده است. برای یک رابطه زناشویی موفق حداکثر یا حداقل زمان تعریف نشده است.
برخی افراد فقط زمان بین دخول تا انزال را درنظر می گیرند و در صورت کوتاه بودن این فاصله می‌گویند مرد دچار انزال زودرس است در حالی که نوازش و بوسه نیز جزیی از رابطه زناشویی محسوب می‌شود.
از سوی دیگر این مدت زمان صرف شده نیست که اهمیت دارد بلکه میزان رضایت زوجین از رابطه مهم است.

 

 انزال مرد به معنی اتمام رابطه زناشویی است!!

اگر فکر ‌کنید که نعوظ و دخول اصلی‌ترین عمل‌ها در یک رابطه زناشویی هستند پس در نظر شما انزال نشانه پایان این رابطه است اما در حقیقت مرد بعد از انزال باید تلاش کند تا با روش‌های دیگر به همسرش کمک کند به اوج لذت جنسی برسد.

 برای احساس رضایت از رابطه زناشویی، رسیدن به اوج لذت جنسی ضروری است. درست است که ارگاسم عامل رضایت و آرامش‌ جنسی در افراد می‌شود اما نرسیدن به آن نشانه لذت نبردن یا ناموفق بودن رابطه نیست.

 

همزمانی در اوج لذت جنسی!!

 یکی دیگر از باورهای غلط در رابطه زناشویی این است که، همسران باید همزمان به اوج لذت جنسی برسند.
این باور بسیار غیرمنطقی است. زمان رسیدن به اوج هیجان جنسی معمولا” در زنان و مردان یکسان نیست و هر دو نمی‌توانند در یک زمان به ارگاسم برسند گرچه تطابق دادن خود با دیگری در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی اهمیت دارد.

 

در یک رابطه زناشویی مرد فاعل و زن مفعول است!!

معمولا” برای زنان رسیدن به اوج لذت جنسی مرد مهم است و مرد نیز برای آن که لذت ببرد از خود مایه می‌گذرد.
درست آن است که هر یک برای لذت بردن خود تلاش کنند و از دیگری انتظار نداشته باشد که برای لذت بردن او تلاش کند، فراموش نکنید که هر کسی بهتر از دیگری بدنش را می‌شناسد و می‌تواند در رسیدن به اوج لذت جنسی به خود کمک کند.

 

نداشتن نعوظ در مردان به معنی آن است که همسر خود را نمی‌پسندند!!

این عقیده اشتباه است. همیشه بین نعوظ و لذت رابطه‌ای وجود ندارد. گاهی مردی همسرش را بسیار دوست دارد اما ممکن است به دلیل ناتوانی جنسی یا مشکلات دیگر توانایی نعوظ نداشته باشد.

 

تعداد دفعات رابطه جنسی و زناشویی

 یک زوج طبیعی باید هفته‌ای یکبار رابطه زناشویی داشته باشند. میزان تمایل به برقراری رابطه زناشویی بین افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان گفت برقراری چه مقدار رابطه زناشویی در یک زمان معین نشانه طبیعی بودن همسران است.

 

سکوت در رابطه جنسی!!

عقیده اشتباه  دیگر سکوت طی یک رابطه زناشویی . فکر کنید طرف مقابل بدون حرف زدن می‌داند شما از چه نوع حرکتی خوشتان می‌آید و چه کاری را نمی‌پسندید.
گاهی بیان احساسات و خواسته‌ها هنگام رابطه زناشویی برای همسران لذت‌آور و تحریک‌کننده است و میزان رضایتمندی آنها را از رابطه زناشویی افزایش می‌دهد.

 

مشاور ازدواج غرب تهران٬ مشاور ازدواج معروف غرب تهران٬ مشاور با سابقه غر ب تهران٬ مشاور خانواده٬ مشاور خانواده با تجربه٬ مشاور خانواده تلفنی٬ مشاور خانواده خوب٬ مشاور خانواده خوب غرب تهران٬ مشاور خانواده عضو سازمان نظام روانشناسی٬ مشاور خانواده غرب تهران٬ مشاور خانواده معروف غرب تهران٬ مشاوره ازدواج جنت آباد٬ مشاوره ازدواج غرب تهران٬ مشاوره ازدواج پونک٬ مشاوره اضطراب٬ مشاوره خانواده٬ مشاوره خانواده با تجربه٬ مشاوره خانواده تلفنی٬ مشاوره خانواده جنت آباد٬ مشاوره خانواده خوب٬ مشاوره خانواده پونک٬ مشاوره خوب غرب تهران٬ مشاوره خیانت زناشویی٬ مشاوره رایگان اینترنتی٬ مشاوره روابط جنسی٬ مشاوره زناشویی مشاوره جنسی٬ مشاوره زوجین٬ مشاوره قبل از ازدواج٬ مشاوره قبل از طلاق٬ مشاوره کنترل خشم ، روانشناس غراب تهران ،

 


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : مطالب خواندنی , مطالب روابط زناشویی

دیدگاه بسته شده است.