مطالب مهم

» انواع مشاوره » مشاوره روابط جنسی زوجین
 121 بازدید

مشاوره روابط جنسی زوجین

مشاوره روابط جنسی زوجین بی علاقگی جنسی در بی‌علاقگی جنسی درجه یک، فرد هرگز علاقه‌ای به رابطه جنسی ندارد؛ در صورتیکه فردی با بی‌علاقگی جنسی درجه دو ممکن است در گذشته به رابطه جنسی، علاقه و تمایل داشته ، اما در حال حاضر اینطور نیست. بعضی افراد تمایلی به داشتن رابطه با همسر فعلی خود […]

مشاوره روابط جنسی زوجین

مشاوره روابط جنسی زوجین

بی علاقگی جنسی

در بی‌علاقگی جنسی درجه یک، فرد هرگز علاقه‌ای به رابطه جنسی ندارد؛ در صورتیکه فردی با بی‌علاقگی جنسی درجه دو ممکن است در گذشته به رابطه جنسی، علاقه و تمایل داشته ، اما در حال حاضر اینطور نیست. بعضی افراد تمایلی به داشتن رابطه با همسر فعلی خود ندارند، در حالیکه ممکن است دسته‌ای دیگر تمایلی به هیچ گونه رابطه جنسی نداشته باشند. در برخی موارد، ممکن است فرد حس کند که همسرش به رابطه جنسی علاقه ندارد، اما در حقیقت شهوت و شور جنسی آنها متفاوت باشد.

محدوده تمایلات

👈 محدوده تمایلات، علایق و تجربیات جنسی در انسان‌های مختلف بسیار متفاوت است. برخی افراد که دارای محرک‌های جنسی کم یا پایین هستند را می‌توان غیر جنسی دانست و نباید این قضیه را مشکل دانست. با وجود اینکه، ممکن است محرک‌های جنسی کم یا عدم وجود آن در برخی افراد، توسط مراکز بهداشتی و سلامتی و یا همسران این افراد، اختلال محسوب شود، ممکن است در خود این افراد حس خوبی ایجاد ‌کند. با اینکه ممکن است برخی افراد به دنبال درمانی برای پایین بودن محرک‌های جنسی خود بگردند، برخی دیگر با این قضیه کاملاً احساس راحتی کرده و نمی‌خواهند کمک بگیرند.

بی علاقگی

👈 لغت “بی‌علاقگی” به معنای دلسردی و خستگی است، اما “بی‌علاقگی” جنسی لزوماً به معنایی دلسردی یا خستگی فرد از رابطه جنسی نیست. بر اساس گفته‌های مرکز بهداشت دانشگاه مریلند، فاکتورهای فیزیکی و/یا روانی متعددی از جمله موارد زیر در بی‌علاقگی جنسی نقش دارند:
🔹تربیت سخت گیرانه
🔸بی‌خوابی
🔹افسردگی
🔸استرس
🔹تغییرات هورمونی
🔸برخی بیماری‌ها
🔹 برخی داروها

گفتگو با همسر

👈 اگر احساس می‌کنید ممکن است شما و همسرتان از نظر جنسی دچار بی‌علاقگی باشید که منجر به اضطراب شخصی شده و یا برروی رابطه شما تاثیر می‌گذارد، شاید صحبت کردن با همسرتان و جستجو برای اقداماتی که می‌توانید به همراه یکدیگر یا به تنهایی برای فهم اتفاق در حال وقوع، انجام دهید، مفید باشد.

مشاوره و درمان

 بسته به اوضاع شخصی، انتخاب روشی برای درمان بی‌علاقگی جنسی می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. روش‌های درمانی متعددی همانند ورزش، روش هایی برای مقابله با استرس ، تقویت ماهیچه‌های لگنی، و یا درمان علل پزشکی پنهان ، می‌تواند برای کمک به افراد دچار بی‌علاقگی جنسی مفید باشد.

 

مشاوره خانواده

مشاور خانواده

مشاوره روابط جنسی

مشاور روابط زناشویی

مشاوره روابط جنسی

مشاوره طلاق

مشاوره خیانت زناشویی

مشاوره قبل از ازدواج – مشاوره ازدواج – مشاوره غرب تهران – مشاور خانواده غرب تهران  – مشاور خانواده خوب غرب تهران – روانشناس غرب تهران – مشاوره خوب ازدواج غرب تهران – مشاوره ازدواج خوب – مشاوره خوب خانواده  – مشاوره خوب خانواده غرب تهران


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : انواع مشاوره , مشاوره روابط جنسی زوجین , مطالب خواندنی

دیدگاه بسته شده است.